MÖBLER / Stolar & Fåtöljer / Fåtöljer 5508162
nr 550 8162
Philippe Starck
(f. 1949), Frankrike
Fåtöljer, 1 par, Philippe Starck, "Costes", för Aleph, Italien. Mahogny, ben av svartlackerad metall. Svart stoppad lädersits
Kondition: slitage, skador
Philippe Starck, fransk formgivare född 1949.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.600 kr
måndag 3 november 2008